PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-11-14
V-KING, prawdziwy król wśród bram przemysłowych
Brama przemysłowa V-KING, która pełni funkcję szlabanu, umożliwiając tym samym pełną kontrolę i zdalne sterowanie ruchem.

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy

tel. 18 447 71 11
fax 18 447 71 10
sekretariat@wisniowski.pl
www.wisniowski.pl

» więcej o firmie

Natężony ruch pojazdów i potrzeba wysokiego poziomu kontroli dostępu w zakładach przemysłowych np. centrach logistycznych, stawia wysoką poprzeczkę dla producentów bram. Wyzwanie podjęła firma Wiśniowski. Jej odpowiedzią jest brama przemysłowa V-KING, która pełni również funkcję szlabanu, umożliwiając tym samym pełną kontrolę i zdalne sterowanie ruchem. Do tego, producent oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w standardzie.

Projektanci bramy V-KING uwzględnili wszystkie potrzeby związane z jej wykorzystaniem w tego typu zakładach przemysłowych. Ze względu na intensywny ruch pojazdów, bardzo ważnym aspektem konstrukcji jest jej wytrzymałość. Innowacyjna konstrukcja łamanych skrzydeł została wyposażona w układ cięgnowy połączony przegubowo, który dzięki odpowiednio opracowanej geometrii, zapewnia płynną i niezawodną pracę skrzydeł bramy. Są one oparte na słupach za pomocą wysokiej jakości zawiasów. Dzięki konstrukcji samonośnej bramy nie wymagają dodatkowej szyny w nadprożu bądź podłożu.

Elementy bramy, które są narażone na największe obciążenia, jak np. zawiasy nośne i zawiasy międzyskrzydłowe, zostały osadzone na łożyskach tocznych. Elementy cięgien wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a elementy stalowe mają wysokiej klasy zabezpieczenia antykorozyjne.  

Intensywny ruch samochodów wymaga również szybkiej pracy bramy. Brama V-KING jest jedną z najszybszych tego typu konstrukcji na rynku osiągając prędkość do 1m/s. Tak wysoką płynność ruchu pojazdów zapewnia ultra szybka i wytrzymała automatyka marki DAAB zarządzana wysoce specjalistycznym sterowaniem DAAB EP 104.

Sposób wykorzystania bramy stawia również bardzo wysokie wymagania jeśli chodzi o jej bezpieczeństwo. 

Brama zazwyczaj użytkowana jest w miejscu gdzie nadzór nad jej pracą jest ograniczony do minimum. Oznacza to konieczność wyposażenia jej w systemy, wykluczające możliwość zdarzeń, które mogą narażać ludzi z niej korzystających na niebezpieczeństwo. Dla nas punktem wyjścia była konstrukcja skrzydeł bramy i ich połączeń gdzie wyeliminowaliśmy miejsca o potencjalnym ryzyku, które może się wiązać na przykład z przytrzaśnięciem dłoni
- powiedział Krystian Teresiński, Menedżer Produktu, Ogrodzenia Przemysłowe w firmie Wiśniowski.

Co ważne, u nas bezpieczeństwo jest w standardzie wyposażenia bramy. Posiada ona 10 listew bezpieczeństwa i dwa komplety fotokomórek. W ramach systemu bezpieczeństwa wyposażona została również w dwa wyłączniki awaryjnego zatrzymania ulokowane zarówno od strony posesji jak i ulicy. Brama V-King może być obsługiwana poprzez nadajnik lub poprzez wyłączniki kluczykowe znajdujące się od wewnątrz i zewnątrz bramy . Opcjonalnie możemy również stosować sterowanie poprzez pętle indukcyjne - dodaje Krystian Teresiński z firmy Wiśniowski.

Brama V-KING została przebadana przez Instytut Techniki Budowlanej pod kątem zgodności z normą PN EN 13241-1 +A1:2012. Brama posiada oznaczenie CE.

WIŚNIOWSKI jest czołowym polskim producentem bram garażowych i przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych. To firma w całości oparta na polskim kapitale. Od wielu lat tworzy swoje produkty z pasją, w oparciu o najwyższą jakość surowców, połączoną z ciągłym dostosowaniem się do potrzeb klienta.  

źródło: Wiśniowski