PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-22
Parcel Walk
Parcel Walk (dwa w jednym) – brama przemysłowa firmy Hörmann do obsługi spedycji paczek. Przeładunek samochodów ciężarowych i dostawczych w jednej stacji.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Usługi przesyłania paczek wymagają zastosowania specjalnych bram w stacjach przeładunkowych. W tego typu centrach odbywa się bowiem za- i rozładunek zarówno samochodów ciężarowych, jak i dostawczych. Sprawny i komfortowy przeładunek zapewnia w obu przypadkach specjalna konstrukcja firmy Hörmann - dzielona brama przemysłowa Parcel Walk. To jedyne na rynku rozwiązanie umożliwiające jednoczesny przeładunek samochodów ciężarowych i dostawczych w jednej stacji przeładunkowej.

Załadunek i rozładunek samochodów ciężarowych i naczep wymiennych w ramach transportu transgranicznego oraz małych transporterów do obsługi regionalnej spedycji paczek był dotychczas możliwy tylko w różnych stacjach przeładunkowych hal logistycznych i magazynowych. Wysokość skrzyni ładunkowej w samochodach dostawczych jest bowiem o wiele niższa niż w samochodach ciężarowych czy naczepach wymiennych. Jednak teraz nowa dzielona brama przemysłowa Parcel Walk firmy Hörmann umożliwia jednoczesny przeładunek samochodów ciężarowych, naczep wymiennych i samochodów dostawczych w jednej i tej samej stacji przeładunkowej.


Dzielona brama przemysłowa Parcel-Walk - umożliwia firmom zajmującym się
spedycją paczek jednoczesny przeładunek samochodów ciężarowych i dostawczych
w jednej i tej samej stacji przeładunkowej.

Dwa w jednym

Przed rozpoczęciem przeładunku samochodu ciężarowego lub naczepy wymiennej najniższy segment bramy Parcel Walk jest odłączany i otwierana jest tylko jej górna część.

Aby podczas załadunku lub rozładunku paczek w kilku samochodach ciężarowych lub naczepach przejść na wyżej położony pomost i bezpiecznie przemieszczać się między bramami, pracownicy obsługi mogą korzystać ze stopni umieszczonych z prawej i lewej strony bramy. Do przeładunku niższych samochodów dostawczych na poziomie posadzki hali otwiera się całą bramę razem z najniższym segmentem i pomostem.


Do przeładunku samochodów ciężarowych lub naczep wymiennych:
najniższy segment jest odłączany od pozostałej części bramy i pozostaje na posadzce
hali wraz z pomostem obsługowym zainstalowanym z lewej i prawej strony bramy.

Ekonomiczne rozwiązanie

Dzięki bramie Parcel Walk można zmniejszyć liczbę różnych stacji przeładunkowych, a tym samym obniżyć wydatki na technikę przeładunku, dodatkowe odcinki transportowe i personel, a także wykorzystać miejsce przed i wewnątrz hali. Ta nowa konstrukcja firmy Hörmann pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie stacji przeładunkowej.

Nowa brama przemysłowa jest również dostępna w wersji Parcel - bez pomostu obsługowego. Opcjonalnie może też być ona wyposażona w przeszklenie. Standardowo brama ta posiada napęd przemysłowy WA 300, gwarantujący łatwy i sprawny przebieg pracy.

Brama Parcel Walk to jedyne na rynku rozwiązanie umożliwiające firmom zajmującym się spedycją paczek jednoczesny przeładunek samochodów ciężarowych i dostawczych w jednej stacji przeładunkowej.

Zdjęcie główne:
Do przeładunku niższych samochodów dostawczych: na poziomie posadzki hali otwiera się całą bramę przemysłową Parcel Walk razem z najniższym segmentem.Grupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann