PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-03
Inteligentne. Zintegrowane. Efektywne
Na targach CEMAT 2014 w Hanowerze firma Hörmann zaprezentowała inteligentne kompleksowe rozwiązania dla branży logistycznej.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Wymagania dotyczące rozwiązań stosowanych w halach produkcyjnych, logistycznych i magazynowych są coraz bardziej zróżnicowane. Obok sprawnego załadunku i rozładunku towarów oraz niezawodnych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwpożarowej niezwykle istotne jest obecnie efektywne wykorzystanie energii.

W maju na targach CEMAT w Hanowerze firma Hörmann - znany producent bram przemysłowych i urządzeń techniki przeładunku - zaprezentowała inteligentne kompleksowe rozwiązania dla branży logistycznej.

Bramy 67 mm

Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa oferta bram przemysłowych z płytą o grubości 67 mm. Różne wersje tych bram są wykonane z profili o grubości 67 mm wyposażonych w przegrodę termiczną, co gwarantuje znakomitą izolacyjność cieplną. Najlepszą termoizolacyjność zapewniają bramy segmentowe SPU 67 Thermo, zbudowane
z wypełnionych  pianką poliuretanowych stalowych segmentowych. W bramach o wymiarach 5 x 5 metrów, w których zastosowano opcjonalny profil ThermoFrame, oddzielający termicznie ościeżnicę od murowanej ściany budynku, współczynnik przenikania ciepła U nie przekracza  0,51 W/(m²∙K). Dzięki temu bramy te znajdują zastosowanie w logistyce świeżych i mrożonych produktów, a także w innych typach hal logistycznych i magazynowych, gdzie szczególnie istotne jest zapewnienie wysokiej efektywności energetycznej. 


Bramy przemysłowe z płytą o grubości 67 mm firmy Hörmann -
idealne do zastosowania w logistyce świeżych i mrożonych produktów
oraz jako energooszczędne zamknięcia do różnego typu hal.

Parcell-Walk

Spełnienia określonych wymogów związanych z zastosowaniem bram w stacjach przeładunkowych wymagają usługi przesyłania paczek. W tego typu centrach odbywa się zazwyczaj przeładunek zarówno samochodów ciężarowych i naczep wymiennych, jak i samochodów dostawczych do przewozu paczek. Sprawny i komfortowy przeładunek zapewnia w obu przypadkach specjalna konstrukcja firmy  Hörmann  - dzielona brama przemysłowa Parcel-Walk. Na targach CEMAT 2014 zaprezentowano jej działanie. Przed rozpoczęciem przeładunku samochodu ciężarowego lub kontenera wymiennego odłącza się od bramy dolny cokół segmentowy wraz z pomostem obsługowym i otwiera tylko górną część bramy. Podczas przeładunku personel swobodnie może poruszać się po pomoście obsługowym. Natomiast do obsługi samochodów dostawczych otwiera się całą bramę razem z cokołem. 

Dzielona brama przemysłowa Parcel -Walk firmy Hörmann to jedyne na rynku rozwiązanie umożliwiające firmom zajmującym się spedycją paczek jednoczesny przeładunek samochodów ciężarowych i dostawczych w jednej i tej samej stacji przeładunkowej.


Dzielona brama przemysłowa Parcel -Walk firmy Hörmann -
umożliwia firmom zajmującym się spedycją paczek przeładunek
samochodów ciężarowych i dostawczych w jednej stacji przeładunkowej.

RFID

Zgodnie z tematem przewodnim targów CEMAT 2014: Smart - Integrated - Efficient, firma Hörmann zaprezentowała też rampy przeładunkowe ze zintegrowaną technologią RFID. To nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące transponder  i odbiornik pozwala na bezdotykową i niezawodną rejestrację ruchu towarów podczas za- i rozładunku, a także na automatyczne przesyłanie danych do systemu gospodarki towarowej. Dotychczasowa ewidencja towarów prowadzona manualnie jest zbędna. Firma  Hörmann instaluje odbiorniki RFID bezpośrednio pod rampą przeładunkową, w bezpośredniej bliskości transpondera umieszczonego na europalecie. Pozwala to na odczyt i rejestrację wszystkich danych z dokumentów przewozowych.

Zdjęcie główne
Rampy przeładunkowe Hörmann ze zintegrowaną technologią RFID
- niezawodne przesyłanie danych podczas za- i rozładunku dzięki niewielkiej odległości między czytnikiem a transponderem.Grupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann