PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-05-14
Furtka – dobre wrażenie na wejściu
Projektujesz ogrodzenie posesji prywatnej? Zobacz, co warto wziąć pod uwagę wybierając jego zwieńczenie, jakim jest furtka.

BETAFENCE Sp. z o.o.
ul. Dębowa 4
47-246 Kotlarnia

tel. 77 406 22 00
fax 77 482 50 00
info.poland@betafence.com
www.ogradzamy.pl

» więcej o firmie

Furtka ogrodzeniowa:

  • domyka całości ogrodzenia, dlatego powinna być idealnie do niego dopasowana pod względem dizajnu

  • jest wizytówką posesji, jaką stanowi całe ogrodzenie i powinna latami wyglądać jak nowa

  • jest używana przez domowników codziennie, dlatego powinna być praktyczna i zapewniać wieloletni komfort użytkowania

Efekt na wejściu

Choć uzupełnienie furtką ogrodzenia o klasycznym dizajnie wydaje się nie być trudne, to przy ogrodzeniach dekoracyjnych czy nowoczesnych, znalezienie furtki do nich pasującej z reguły może przysporzyć nie lada problemów. Nawet, jeśli uda się znaleźć zbliżony dizajn, furtka może nie pasować do ogrodzenia pod względem technicznym lub być wątpliwej jakości. Dlatego projektując ogrodzenie warto wybrać kompletne systemy ogrodzeniowe z dedykowanymi furtkami i bramami.

O tym, jak ważny jest spójny dizajn, możesz się przekonać na przykładzie oryginalnego systemu paneli Zenturo firmy Betafence, któremu dekoracyjny charakter nadaje połączenie różnych rozmiarów oczek siatki z podwójnymi, zgrzewanymi naprzemiennie drutami poziomymi. System uzupełniony jest dedykowanymi bramami i furtkami Zenturo o tym samym dizajnie, dzięki czemu ogrodzenie w każdym szczególe tworzy jedną całość. Żadna inna furtka nie byłaby prawdziwym jego zwieńczeniem. W swojej ofercie firma posiada zarówno bramy dedykowane, a także uniwersalne, stanowiące uzupełnienie dowolnego systemu z siatki lub paneli.


Projektując wejście posesji weź pod uwagę wysokość furtki, która powinna być zlicowana z ogrodzeniem - jeśli projektujesz ogrodzenie z podmurówką, uwzględnij jej wysokość.

Codzienna wygoda

Z furtki Twój Klient i jego rodzina będą korzystać kilka razy dziennie przez wiele lat. Dlatego projektując ją, warto uwzględnić zarówno estetykę, jak i wygodę. Co zatem warto wziąć pod uwagę, projektując wejście na posesję?

  • Kierunek otwierania - według przepisów prawa budowlanego furtka powinna otwierać się do wewnątrz posesji. Najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem jest otwieranie furtki na prawą stronę i jeśli specyfika posesji Klienta nie wymaga innego rozwiązania, warto zaproponować właśnie takie (jest to rozwiązanie standardowe i w związku z tym tańsze)

  • Rodzaj zamka - w zależności od potrzeb Klienta możesz zaproponować furtkę zamykaną manualnie lub z elektrozamkiem
  • Rodzaj powłoki i technologia powlekania - odporność antykorozyjna decyduje nie tylko o wrażeniach estetycznych, jakie będzie dostarczać furtka przez wiele lat, ale także o wygodzie - najwyższej jakości produkty dają gwarancję komfortowego użytkowania furtki całymi latami, bez konieczności regularnej kosztownej i czasochłonnej konserwacji.

Efekt na lata

Projektując furtkę warto zwrócić uwagę na jej jakość, która będzie miała decydujący wpływ na estetykę. Nowoczesne technologie produkcji i powlekania dają gwarancję wieloletniego zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni i bezawaryjnego działania furtki.


Rozwiązania, które spełnią najwyższe wymagania Twojego projektu znajdziesz na www.ogradzamy.pl.

źródło: Betafence