PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-03-04
Oszczędność czasu i energii. Sprawny przeładunek.
Inteligentne rozwiązania w systemach logistycznych firmy Hörmann.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Stacja przeładunkowa to pięta achillesowa przedsiębiorstw logistycznych. Tu dochodzi do największych strat ciepła, rozmaitych kolizji i uszkodzenia towarów. Dlatego tak ważny jest ich sprawny załadunek i rozładunek. Umożliwiają go liczne innowacyjne rozwiązania w systemach logistycznych firmy Hörmann, przeznaczone zarówno do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz hal.

Radio Frequency Identification

Jednym z nich jest rampa przeładunkowa ze zintegrowaną technologią RFID (Radio Frequency Identification), pozwalającą przy pomocy transpondera i odbiornika bezdotykowo i niezawodnie rejestrować ruch towarów w trakcie załadunku i rozładunku. Firma Hörmann instaluje odbiorniki RFID bezpośrednio pod rampą, bardzo blisko transpondera umieszczonego na europalecie. Pozwala to na odczyt i rejestrację wszystkich danych z dokumentów przewozowych. Jednocześnie odbiornik RFID jest optymalnie zabezpieczony przed uderzeniami i uszkodzeniami przez wózki widłowe. Rampę przeładunkową firmy Hörmann ze zintegrowaną  technologią RFID można również zainstalować  w już istniejących stacjach przeładunkowych.


Rampa firmy Hörmann ze zintegrowaną technologią RFID - pozwala na sprawną
rejestrację danych z dokumentów przewozowych bezpośrednio z palety.
Jednocześnie czytnik RFID jest optymalnie zabezpieczony przed uszkodzeniem.

Light Guide

Firma Hörmann oferuje również nowe rozwiązanie ułatwiające dokowanie samochodów ciężarowych do stacji przeładunkowej. Naprowadzacz pojazdów Light Guide - wykorzystując wydajną technologię LED  - wskazuje kierowcy właściwą pozycję dokowania. Light Guide to doskonała alternatywa lub uzupełnienie naprowadzaczy mechanicznych, które są słabo widoczne w ciemności, a dodatkowo mogą stanowić przeszkodę, np. dla pojazdów odśnieżających.

Hörmann Intelligent Bumper

Hörmann posiada także rozwiązanie, które dzięki wbudowanym czujnikom nie tylko pomaga w dokowaniu pojazdów, lecz również zabezpiecza przed przedwczesnym opuszczeniem rampy przeładunkowej. To zmodyfikowana wersja odbojnicy najazdowej Hörmann Intelligent Bumper - HIB-Pro. Kierowca ciężarówki otrzymuje sygnał świetlny pozwalający na opuszczenie rampy dopiero po zamknięciu bramy. Czujnik umieszczony w prowadnicy bramy przesyła wówczas odpowiedni sygnał do systemu sygnalizacji świetlnej. Dzięki temu kierowca może być pewien, że proces rozładunku lub załadunku zakończył się, a samochód może odjechać od rampy. To rozwiązanie wyraźnie zmniejsza straty ciepła  w strefie przeładunku, pozwala uniknąć sytuacji, w której ciepło ucieka przez otwartą bramę, kiedy samochód ciężarowy nie zasłania już światła otworu.


Niewielka odległość zapewnia niezawodną transmisję - dane z transpondera RFID
umieszczonego na palecie przekazywane są do czytnika znajdującego się
bezpośrednio pod rampą.

Hörmann Dock Control

O krok dalej idzie system Hörmann Dock Control, który także wykorzystuje czujniki zintegrowane z odbojnicą najazdową. Tutaj jednak - poza wsparciem dokowania i sterowaniem całym procesem przeładunku - system zapewnia także monitorowanie położenia. W razie odjechania pojazdu od stanowiska przeładunkowego, natychmiast informuje o tym sygnałem optycznym i dźwiękowym.


Inteligentna odbojnica najazdowa Hörmann Intelligent Bumper zmniejsza straty
ciepła w strefie przeładunku. Czujnik w prowadnicy bramy przesyła do
systemu sygnalizacji świetlnej sygnał odjazdu dopiero po zamknięciu bramy.

Zdjęcie główne:
Większe bezpieczeństwo dzięki lepszej widoczności: naprowadzacz Light Guide ułatwia dokowanie samochodów ciężarowych do stacji przeładunkowej.Grupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann