PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-12-09
WIŚNIOWSKI - certyfikowane bezpieczeństwo pracy
W dniu 2 grudnia firma WIŚNIOWSKI uzyskała certyfikat BS OHSAS 18001:2007, będący elementem Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy

tel. 18 447 71 11
fax 18 447 71 10
sekretariat@wisniowski.pl
www.wisniowski.pl

» więcej o firmie

Wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy ma na celu zapewnienie pracownikom wzorowych warunków pracy oraz polepszenie wydajności produkcji, a także  zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom znajdującym się na terenie firmy.

W obecnych realiach rynkowych prowadzenie odpowiedzialnego biznesu to podstawowe kryterium decydujące o rzetelności firmy.

Firma WIŚNIOWSKI, w trosce o zapewnienie swoim pracownikom warunków pracy wolnych od zagrożeń wystąpiła o przyznanie Certyfikatu Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

Po audycie przeprowadzonym przez norweską renomowaną organizację Det Norske Veritas 26 i 27 października 2011 firma uzyskała dokument potwierdzający zgodność działań w firmie z normą  OHSAS 18001:2007 /Occupational Health and Safety Assessment Series.

Firma WIŚNIOWSKI jako jedna z pierwszych w branży przeszła pozytywnie proces certyfikacji. W procesie audytorzy w szczególności brali pod uwagę takie aspekty jak działania związane z analizą i oceną efektywności procesów i skuteczność wykorzystania oceny ryzyka do zarządzania bezpieczeństwem. W zależności od komórki organizacyjnej sprawdzano również skuteczność wykorzystania oceny ryzyka do zarządzania bezpieczeństwem, podział odpowiedzialności i uprawnień. Zwrócono uwagę na dostęp pracowników firmy WIŚNIOWSKI do instrukcji bezpiecznej pracy i zgodność działań służby BHP z przepisami prawa. System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy w firmie WIŚNIOWSKI będzie ciągle doskonalony, poprzez stałe monitorowanie zmian w prawie z zakresu BHP, zapewnianie odpowiednich środków wyposażenia pracowników i podnoszenie ich kwalifikacji w dziedzinie bezpieczeństwa pracy.

Odpowiedzialnie w przyszłość

Firma WIŚNIOWSKI, jako największy polski producent bram garażowych, przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych, stara się budować rozwój w oparciu o trwałe i wzajemnie korzystne relacje z klientami, dostarczając najwyższej jakości produktów. Obecnym kierunkiem rozwoju firmy jest automatyzacja i rozwój technologii produkcji. W dobrze wyposażonym parku maszynowym przebywa na co dzień ponad 800 osób, zatrudnionych przy różnorodnych procesach technologicznych. Firma posiada nowoczesną linię produkującą panele do bram segmentowych oraz nowoczesną fabrykę ogrodzeń. Ogromnej wagi nabrało zapewnienie pracownikom bezpiecznych warunków pracy, które nie generują ryzyka wypadku.

- Wychodzimy z założenia, że nasi pracownicy mają prawo do pracy w środowisku wolnym
od wszelkich zagrożeń. Zintegrowany system bezpieczeństwa pozwoli skuteczniej wyznaczać oraz realizować cele polityki bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również oceniać skuteczność realizowanych działań w tej dziedzinie. Umożliwi nie tylko zapobieganie ewentualnym awariom i niebezpiecznym dla zdrowia pracowników wypadkom, lecz również podniesie poziom wiedzy wszystkich zatrudnionych w firmie WIŚNIOWSKI osób na temat najlepszych praktyk w tym zakresie. Ich zaangażowanie jest  niezbędnym elementem właściwej realizacji polityki bezpieczeństwa
- mówi Roman Łukasik - Pełnomocnik Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

W celu polepszenia wewnętrznej komunikacji i stałej poprawy efektywności funkcjonowania systemu bezpieczeństwa, powołano 22 osobowy zespół liderów bezpieczeństwa. Wewnętrzna służba BHP będzie czuwać nad właściwym przebiegiem procesów zachodzących w firmie i przekazywać swoje oraz zgłoszone przez pracowników spostrzeżenia osobom decyzyjnym. System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy będzie podlegał regularnej zewnętrznej ocenie co 3 lata.

Zdjęcie główne:
Certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy
Fot. Firma WIŚNIOWSKI
Firma WIŚNIOWSKI jest największym polskim producentem wysokiej jakości bram garażowych i przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych. W jej ofercie znajduje się również stolarka aluminiowa. Produkty posiadają certyfikat ISO 9001:2008.

Firma posiada własną sieć sprzedaży zlokalizowaną na terenie całego kraju oraz zagranicą.

Dewizą jest hasło „Innowacja i jakość”. Wysoka jakość produktów i usług, jest dla firmy WIŚNIOWSKI podstawowym celem w dążeniu do utrwalenia opinii zaufanego partnera. Działania firmy zmierzają w kierunku rozwoju technologii i automatyzacji produkcji, co zapewnia utrzymanie jej wysokich standardów. Pełną kontrolę nad produktem gwarantuje własne biuro konstrukcyjne wraz z wydziałami pomocniczymi, gdzie powstaje większość elementów i podzespołów.

Firma WIŚNIOWSKI oferuje szerokie spektrum produktów do obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych, a także wsparcie techniczne na różnych etapach realizacji projektu.
W ofercie znajdują się:
  • bramy garażowe i przemysłowe
  • kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych
  • panele kratowe
  • drzwi, okna, fasady aluminiowe, stalowe i przeciwpożarowe
Rozwiązania dla wymagających
Bramy, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI są niezawodnym rozwiązaniem do obiektów gdzie liczy się trwałość, wysoka jakość i bezpieczeństwo. Perfekcyjnie zaprojektowane i wykonane, sprawdzają się w każdych warunkach, zapewniając maksymalne zadowolenie użytkowników.

Dostosowane do różnych wymagań
Wielowariantowość wzorów i kolorów, walory estetyczne oraz wysoka funkcjonalność bram, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów.

Wszystkie produkowane przez firmę WIŚNIOWSKI produkty posiadają wymagane Certyfikaty, Aprobaty i Atesty Higieniczne, m.in. Certyfikat Jakości ISO 9001, Zgodność produktów ze znakiem CE , Aprobatę Techniczną ITB i Atest Higieniczny PZH.

źródło: Wiśniowski