PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-07-28
Przemysłowa brama rolowana SB firmy Hörmann
Pierwsza na rynku przemysłowa brama rolowana ze sprężynowym wyrównaniem ciężaru Spring Balance.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Firma Hörmann poszerzyła swoją ofertę bram rolowanych o kolejną konstrukcję przeznaczoną do zastosowania w przemyśle. Przemysłowa brama rolowana SB to jedyna na rynku tego typu brama, w której zastosowano solidny mechanizm sprężyn naciągowych. Zrównoważenie ciężaru pozwala na montaż bardziej ekonomicznych napędów, a nawet na ręczną obsługę bramy.

Zasada działania sprężyn naciągowych jest podobna do tej, którą wykorzystano w bramach segmentowych: sprężyny przenoszą siłę przez liny i bębny linowe na wał nawijający w kierunku przeciwnym do działania ciężaru pancerza bramy. Taka konstrukcja umożliwia lekką i łatwą eksploatację za pomocą łańcucha ręcznego, co jest szczególnie dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem przy rzadko używanych bramach. Bramę można wyposażyć w różne pancerze firmy Hörmann: zarówno nieocieplane HR 120 A i HR 120 aero, jak i wypełniane pianką poliuretanową profile Decotherm A i Decotherm S. Do wyboru pozostaje także krata rolowana HG-L. Firma Hörmann oferuje przemysłową bramę rolowaną SB o szerokości do 5 000 i wysokości 4 500 mm.

Dzięki zrównoważeniu ciężaru nie ma potrzeby stosowania napędów nasadowych o dużym momencie obrotowym, a do eksploatacji bramy wystarczy nowy napęd przemysłowy WA 300 R. Jest on wyposażony w funkcję łagodnego rozruchu i wyhamowania, dzięki czemu brama pracuje cicho, spokojnie i nie obciąża mechanizmu. Takie działanie wydłuża też żywotność bramy. Zastosowanie nowego rozwiązania pozwoliło zrezygnować z zabezpieczenia przed wciągnięciem, gdyż ograniczenie siły powoduje automatyczne wyłączenie napędu w sytuacji niespodziewanego dodatkowego  obciążenia (np. gdy ktoś przytrzyma pancerz bramy).

Nowa przemysłowa brama rolowana SB ma też szereg udogodnień montażowych - do jej zainstalowania w ciągu niemal dwóch godzin wystarczą tylko dwie osoby. Zupełnie nowa konstrukcja kompaktowej aluminiowej ościeżnicy ze zintegrowaną uszczelką szczotkową jest dostarczana jako system gotowy do montażu. Wystarczy tylko wstawić i przymocować bramę.


Mechanizm sprężyn naciągowych: Dzięki zastosowaniu mechanizmu równoważącego ciężar bramy, nowa przemysłowa brama rolowana SB jest niedrogim i wytrzymałym rozwiązaniem.

Napęd lub łańcuch ręczny: Przemysłowa brama rolowana SB może być obsługiwana zarówno ręcznie, jak i automatycznie - z zastosowaniem nowego napędu przemysłowego WA 300 R.

źródło: Hörmann