PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2024-05-08
Nice prezentuje silniki do bram garażowych z serii Spider
Seria obejmuje dwa nowe silniki o dużej mocy,
dzięki którym wjazd do domu jest bardziej płynny i inteligentny.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Nice, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania domem, przedstawia swoją kolejną innowację: napędy do bram garażowych z serii Spider. Te najnowocześniejsze silniki zostały zaprezentowane po raz pierwszy na targach R+T 2024 w Stuttgarcie i stanowią przykład zaangażowania Nice w tworzenie nowych rozwiązań, wygodę i wydajność, oferując wyjątkową jakość komunikacji, zrównoważony rozwój i funkcje bezpieczeństwa.

Spider: połączenie automatyzacji ze zrównoważonym rozwojem

Spider 1200BLW został zaprojektowany do automatyzacji bram segmentowych o powierzchni do 16,9 m2 i bram uchylnych o powierzchni do 19,5 m2. Ten potężny silnik posiada nowy motoreduktor 1200N wyposażony w silnik bezszczotkowy i wbudowaną łączność Wi-Fi. Rozwiązanie to wyznacza nowe standardy automatyzacji bram garażowych. Płynnie integruje się z automatyką bram i jest wyposażony we wbudowaną jednostkę sterującą i zintegrowany odbiornik dwukierunkowy, umożliwiając łatwe sterowanie za pomocą aplikacji MyNice. Spider 1200BLW dzięki przyjętym rozwiązaniom może być częścią inteligentnego domu w ekosystemie Yubii w ramach Nice Smart Home, zapewniając wyjątkową elastyczność systemu.

Siłownik stworzony jest do intensywnej pracy - jego bezszczotkowy silnik obsługuje do 150 cykli dziennie. Siłownik w trybie czuwania umożliwia zredukowanie zużycia energii nawet o 90% - funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku zainstalowania akumulatora awaryjnego. Funkcje bezpieczeństwa, takie jak antywłamaniowa i system kontroli wizualnej Eye Check, zapewniają użytkownikom bezpieczną eksploatację.


Spider 1200BLW

Spider 800W: inteligentny i wszechstronny

Spider 800W wzbogaca swój pierwowzór o solidny motoreduktor 800N z wbudowaną łącznością Wi-Fi. Przeznaczony jest do bram segmentowych o powierzchni do 11,4 m2 i uchylnych o powierzchni do 12,6 m2. Podobnie jak Spider 1200BLW, model ten oferuje ten sam poziom łączności i wygody. Użytkownicy mogą dostosować konfigurację do swoich preferencji, wybierając napęd pasowy lub łańcuchowy. Model 800W wyposażony jest w system amperometrycznego wykrywania przeszkody, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.


Spider 800W - Spider 800

Korzyści dla instalatorów obejmują uproszczoną konfigurację za pośrednictwem systemu BlueBus, precyzyjną regulację położeń krańcowych w celu łatwego programowania oraz wszechstronność w zakresie instalacji. Samoregulujący się system serii Spider minimalizuje konieczność konserwacji, automatycznie wykrywając zmiany warunków pogodowych lub mechanicznych systemów drzwiowych, zapewniając bezpieczną i niezawodną pracę przez długi czas. Ponadto, dzięki zintegrowanemu Wi-Fi i możliwości zarządzania wszystkimi operacjami za pośrednictwem aplikacji My Nice Pro, instalatorzy mają możliwość zdalnego dostępu do silnika bramy. Aplikacja umożliwia konfigurację i monitorowanie silników bezpośrednio z własnego urządzenia, upraszczając instalację i zapewniając poczucie komfortu podczas całego procesu.

- "Mocno wierzę w zaangażowanie Nice w rozwój sektora automatyki do bram garażowych poprzez ciągłe inwestycje w badania i rozwój. Nasza ugruntowana wiedza stanowi fundamentalny atut, uznawany zarówno przez użytkowników końcowych, jak i partnerów. Naszym celem jest dostarczanie klientom rozwiązań, które są nie tylko uproszczone, bezpieczne i zintegrowane, ale także trwałe. Wprowadzenie na rynek nowych silników Spider stanowi przykład tego zaangażowania, zapewniając wyjątkową wydajność i stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo." - podkreśla Leonardo Sanchez, Dyrektor Zarządzający Działu Bram w Nice.

Aby zapewnić najwyższą jakość i wygodę, oba silniki Spider są wyposażone w diodę LED w kształcie litery U do oświetlania garażu, z możliwością podtrzymania oświetlenia do 4 minut po zakończeniu pracy. System Eye Check informuje użytkowników, kiedy konieczna jest konserwacja - za pomocą czerwonej diody LED, i zielonej diody LED, gdy wszystko jest w porządku.

Świadomy ekologicznie design Nice, wykonany w ponad 80% z regenerowanego plastiku, doskonale wpisuje się w cele marki w zakresie zrównoważonego rozwoju i certyfikaty, w tym Deklarację Środowiskową Wyrobu (EPD).


Domi W3C

Uzupełnieniem systemu garażowego jest Domì W3C, wszechstronny dwukierunkowy naścienny nadajnik radiowy zarządzający nawet 3 siłownikami do bram jednocześnie. Dzięki informacjom zwrotnym o położeniu bramy w czasie rzeczywistym i wygodnym wskaźnikom LED, Domì W3C zapewnia płynne sterowanie z wnętrza domu, służąc jako niezawodna alternatywa, gdy pilot jest niedostępny lub obsługa za pomocą poleceń głosowych nie jest możliwa.