PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-11-02
Malachit w wielkim mieście – pomysł na ogrodzenie
Malachit to ogrodzenie, które nawiązuje wyglądem do klasycznych przegród z przęsłami wypełnionymi poziomymi poprzeczkami.

PLAST-MET
ul. Milicka 34
55-100 Trzebnica

tel. 71 312 07 93
fax 71 387 08 30
biuro@plast-met.pl
www.plast-met.pl

» więcej o firmie

Na uboczu, a jednocześnie w wielkim mieście - na willowym osiedlu Wrocławia, tuż obok ruchliwych miejskich arterii stoi dom, przed którym zainstalowane zostało ogrodzenie z oferty Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. Model Malachit też łączy w sobie przeciwieństwa - jest jednocześnie tradycyjny i nowoczesny, odgradza, ale też pozwala na kontakt. To doskonała inspiracja, jak zaaranżować przydomową przestrzeń w mieście.

Estetyczne i funkcjonalne

Malachit to ogrodzenie, które nawiązuje wyglądem do klasycznych przegród z przęsłami wypełnionymi poziomymi poprzeczkami. Przy tym jest to produkt na miarę XXI wieku - nowoczesny i minimalistyczny. Został stworzony z najwyższej jakości stali przy wykorzystaniu systemu Duplex, czyli nałożenia na ogniową powłokę cynkową specjalnej powłoki malarskiej. Przy wrocławskiej willi wykorzystany został Malachit 80/P-40, w którym poprzeczki mają wysokość 80 mm, a przerwy między nimi 40 mm. Wysokość ogrodzenia to 1,60 m.

- Wybierając ten model, klienci kierowali się przede wszystkim estetyką - mówi Radosław Grządzielewski, doradca techniczno-handlowy z firmy Plast-Met Wrocław. - Jeżeli natomiast chodzi o funkcję użytkową to jest to rozwiązanie, które wyraźnie wyznacza granicę posesji, a jednocześnie pozwala na kontakt między strefą prywatną a publiczną.

System z dwoma bramami

Ogrodzenie ma kolor antracytowy i powierzchnię o wyraźnej strukturze, co dodaje strefie wejściowej elegancji i prestiżu. Jest to bardzo ciekawa realizacja także pod kątem wykorzystanych elementów systemu, ponieważ w tej niewielkiej objętościowo przegrodzie znalazły się: przęsła, furtka z elektrozaczepem i kontaktronem, moduł sterujący Centerbox (ze skrzynką na listy, videodomofonem, podświetlanym numerem domu oraz grawerem nazwy ulicy),  lampy LED w słupkach i aż dwa rodzaje bramy.

- Pierwsza brama, dwuskrzydłowa z napędem i fotokomórkami prowadzi do garażu - opowiada Radosław Grządzielewski. - Z kolei druga, przesuwna, również zaopatrzona w napęd i fotokomórki zagradza wjazd od boku budynku, pod wiatę i może być wykorzystywana np. w czasie przyjazdu gości.