PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-09-25
Obszary wrażliwe to obszary bezpieczne
Elementy, które firma BFT już zainstalowała w krajach o wysokim zagrożeniu terrorystycznym, po dziś dzień gwarantują bezpieczeństwo osób i niemal nie wpływają na otoczenie.

BFT Polska Sp. z o.o.
ul. Marecka 49
05-220 Zielonka

tel. 22 814 12 22
fax 22 781 60 22
p.banaszek@bft.pl
www.bft-automation.com/pl_PL/

» więcej o firmie

Ochrona przestrzeni publicznych jest niezwykle ważna. Duża ilość zamachów terrorystycznych z wykorzystaniem elementów codziennego życia takich jak: samochody osobowe, furgonetki i ciężarówki jest dziś powodem zaniepokojenia. Jednocześnie także przyczyną poszukiwania wciąż nowych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo w tym obszarze.

Tematyka zabezpieczenie obiektów wrażliwych jest problematyczna do natychmiastowego rozwiązania, gdyż najbardziej zagrożone miejsca, to jednocześnie te najbardziej atrakcyjne handlowo czy turystycznie. Dbanie o bezpieczeństwo ludzi bez ograniczania im możliwości swobodnego poruszania się to coś niezwykle istotnego, bo pozwala nie zakłócać im codziennego rytmu życia i daje poczucie bezpieczeństwa w każdym miejscu.

Jak to wygląda w praktyce?

Technologicznie zatrzymanie ciężkich pojazdów przemieszczających się z dużą prędkością możliwe jest już od wielu lat. Jednak są to rozwiązania mało estetyczne np. bloki i klomby wykonane z cementu. Dzięki nim możliwe staje się zablokowanie dostępu, ale ciężko je zamontować i przenosić, co znacznie zaniża stopień ich funkcjonalności.

Jakie problemy wiążą się z rozwiązaniami tego typu?

  • Ciężarówka jadącą z prędkością powyżej 50 km/h, napotykając taką zaporę, zmniejszy prędkość, ale nie będzie mogła wytrzymać zderzenia i zostanie wypchnięta poza punt zderzenia, co wiąże się z zagrożeniem zranienia ludzi przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie;
  • Po ich zamontowaniu nie można ich przemieszczać. Jest to możliwe tylko przy użyciu dźwigu i personelu specjalistycznego, co jest dużym obciążeniem tak czasowo, jak i finansowo;
  • Zablokowanie dostępu pojazdom jest równoznaczne z jednoczesnym zablokowaniem dostępu służbom ratowniczym;
  • Ich często nieestetyczny wygląd niekorzystnie wpływa na walory wizualne miejsc, w których zostają rozmieszczone.

Firma BFT znalazła rozwiązanie

Firma BFT, która od lat stale i uważnie wsłuchuje się w potrzeby tych, których zadaniem jest kontrola dostępu na przestrzeni lat przygotowała i zrealizowała różne typy zapór, które dziś są doskonałym rozwiązaniem tego palącego problemu.


Po zainstalowaniu w specjalnych wykopach zlokalizowanych w miejscu przeznaczenia, zapewniają szereg istotnych korzyści:

  • są zaprojektowane zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa (IWA i PAS68);
  • odznaczają się wysokim stopniem odporności na uderzenie, a ich struktura jest zaprojektowana tak, by były w stanie zatrzymać pojazdy o masie powyżej 7 ton jadące z prędkością 80 km/h;
  • każda automatyczna zapora antyterrorystyczna wyposażona jest we własną pompę hydrauliczną, która nawet w przypadku nieprawidłowego działania pozwala utrzymać zamknięte przejścia składające się z kilku zapór;
  • w razie nagłej awarii zasilania cylinder zapory nie opuszcza się i można go opuścić tylko przy pomocy specjalnej procedury ręcznej;
  • estetyka zapór stałych i automatycznych jest identyczna, by zapewnić spójność i wysokie walory wizualne w miejscach, w których są one zainstalowane.

Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat oraz zdolność do analizowania sytuacji pod każdym  możliwym względem sprawiają, że firma BFT jest w stanie zapobiec naruszeniom mechanizmów poruszających zapory, dzięki czemu są one praktycznie niemożliwe do zaatakowania. Niezawodne zapory to przede wszystkim takie, w których nie tylko instalacja, lecz także sam serwis nie przysparza problemów, a szybkie reagowanie i stała pomoc umożliwia rozbudowana sieć instalatorów.

Elementy, które firma BFT już zainstalowała w krajach o wysokim zagrożeniu terrorystycznym, po dziś dzień gwarantują bezpieczeństwo osób i niemal nie wpływają na otoczenie, gdyż stały się już poniekąd elementem krajobrazu miejskiego.

źródło: BFT