PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-12-20
Teren bezpiecznie ogrodzony
Wytrzymałe i solidne ogrodzenie terenu pozwala na skuteczną ochronę przed niepowołanymi gośćmi oraz wydatnie wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa

TABAL Sp. z o.o.
ul. Diamentowa 7A
20-447 Lublin

tel. 81 710 29 10
fax 81 745 55 44
ogrodzenia@tabal.pl
www.tabal.pl

» więcej o firmie

Czasy się zmieniają, jednak potrzeby człowieka pozostają te same - od wieków dąży on do ochrony i wyraźnego zaznaczenia granic swojej przestrzeni. Współcześnie, funkcję ochronną spełniają ogrodzenia, umożliwiające trwałe zabezpieczenie terenu oraz znajdujących się na nim osób i obiektów.

Wytrzymałe i solidne ogrodzenie terenu pozwala na skuteczną ochronę przed niepowołanymi gośćmi oraz wydatnie wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców posesji. Oprócz tego, ogrodzenie powinno charakteryzować się wysoką estetyką i dobrze komponować się z otoczeniem.


Posesja pod ochroną

Popularność, jaką cieszą się domy jednorodzinne budowane pod miastem, jest związana z potrzebą zapewnienia spokoju i posiadania „kawałka własnej przestrzeni". Ogrodzenie  posesji powoduje, że zachowuje ona autonomię i daje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Kluczową decyzją w przypadku zabezpieczenia terenu jest wybór materiału, z którego będzie ono wykonane. Stosunkowo najtańszym rozwiązaniem jest ogrodzenie z siatki, która charakteryzuje się wysoką trwałością. Takie ogrodzenie nie jest jednak zbyt estetyczne i stanowi łatwą do pokonania przeszkodę dla złodzieja. Popularnością cieszy się zabezpieczenie terenu wykonane z drewna, które cechuje wysoka estetyka. Jego minusem jest konieczność okresowej wymiany i częstej konserwacji drewnianych elementów. Trwałe i wytrzymałe są ogrodzenia kute, które odznaczają się także wysokimi walorami estetycznymi. Decyzja o ich zakupie oznacza jednak wyższe koszty.

Lekkość i wytrzymałość

Jednym z popularnych rodzajów zabezpieczenia terenu są panele ogrodzeniowe, charakteryzujące się uniwersalnością i estetycznym wyglądem. Panele te są idealnym rozwiązaniem do ogrodzenia posesji prywatnych - dzięki swojej ażurowej budowie nie dominują przestrzeni i, przy odpowiednim zabezpieczeniu, cechują się wysoką odpornością na korozję. Ogrodzenia panelowe dostępne są w dwóch, różniących się od siebie budową, rodzajach. Panele 2D, czyli płaskie, pozbawione są przegięć, podczas gdy panele 3D wyposażone są w przetłoczenie. Takie rozwiązania oferuje firma Tabal Techfence - producent kompleksowych systemów ogrodzeniowych - W przypadku paneli 3D wysoką sztywność, przekładającą się na dużą wytrzymałość ogrodzenia zapewniają przegięcia - tłumaczy Marek Malec, doradca techniczny firmy Tabal Techfence - Natomiast w panelu płaskim - FLAT, odpowiednia sztywność jest uzyskana dzięki wykorzystaniu jednej warstwy drutów pionowych oraz dwóch warstw drutów poziomych. Taki panel nie wymaga już stosowania przetłoczeń - dodaje Marek Malec 


Wysoka jakość, rozsądna cena

Ogrodzenie panelowe to także dobry stosunek jakości do ceny - jest ono tańsze i szybsze w montażu niż ogrodzenia kute i odznacza się większą wytrzymałością w porównaniu z siatką. Istnieje też możliwość łączenia paneli z bramami, furtkami czy też gabionami - Połączenie paneli ogrodzeniowych i gabionów może przynieść naprawdę ciekawy efekt wizualny, pozwalając na stworzenie wytrzymałego i trwałego zabezpieczenia terenu - mówi Marek Malec - Przy wyborze paneli należy zwrócić uwagę na to, jaką ochronę przeciwkorozyjną oferuje ich producent. W przypadku paneli Tabal Techfence takie zabezpieczenie może być wykonane poprzez ocynk ogniowy, ocynk galwaniczny połączony z lakierowaniem proszkowym oraz ocynk ogniowy połączony z lakierowaniem. Na nasze panele zabezpieczone ocynkiem ogniowym i lakierem proszkowym udzielamy nawet do 10 lat gwarancji - podkreśla ekspert Tabal Techfence.

Ogrodzenie to nieodłączny element każdej posesji. Podstawowymi cechami zabezpieczenia terenu są wysoka wytrzymałość i trwałość, przekładająca się na długość eksploatacji. Zalety te, w połączeniu z prostotą montażu i dobrym stosunkiem jakości do ceny, umożliwią stworzenie ogrodzenia, które solidnie zabezpieczy posesję, także podczas nieobecności jej mieszkańców. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób czas dalekich wyjazdów, a dla złodziei - okres wzmożonej aktywności. Wytrzymałe ogrodzenie, połączone z systemami alarmowymi, może skutecznie chronić przed włamaniem i sprawić, że podczas świąt nie trzeba będzie się martwić o bezpieczeństwo posesji.

źródło: Tabal Techfence