PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-10-30
Królewski Instytut Meteorologii zabezpieczony przez Betafence
Sławny belgijski kompleks instytutów meteorologii został ogrodzony na miarę swoich potrzeb panelami typu „high security” firmy Betafence

BETAFENCE Sp. z o.o.
ul. Dębowa 4
47-246 Kotlarnia

tel. 77 406 22 00
fax 77 482 50 00
info.poland@betafence.com
www.ogradzamy.pl

» więcej o firmie

Sławne belgijskie instytucje badawcze w Ukkel są teraz chronione przez ponad 2 km ogrodzenia wysokiego bezpieczeństwa Securifor i 17 solidnych bram Robusta.

Instytuty Wielkie

Trzy instytuty naukowe o światowej renomie: Królewski Instytut Meteorologiczny, Królewskie Obserwatorium i Instytut Aeronomii zajmują łącznie powierzchnię 12 hektarów i zlokalizowane są w Ukkel blisko Brukseli. Jako obiekty szczególnego ryzyka wymagają specjalnej ochrony. Dlatego dookoła nich postawiono ogrodzenie wysokiego zabezpieczenia Securifor i w pełni zautomatyzowane bramy Robusta.


Centrum Naukowe w Ukkel

Ukkel w Belgii to od końca XIX w (1890 r.) centrum naukowe oraz miejsce sławnych wynalazków (m.in. największego teleskopu na świecie pierwszej połowy XX w., astrografów czy sejsmografów). Mieszczące się tu instytuty prowadzą nie tylko badania laboratoryjne, ale również świadczą usługi dla ludności i organów państwa. Od 1993 r. dokonują automatycznego pomiaru promieniowania UV.

Szczególne zabezpieczenie

Ze względu na specyfikę prowadzonej tu działalności, teren wymagał skutecznego zabezpieczenia przed możliwością wtargnięcia osób z zewnątrz. Dlatego wybrano system panelowy Securifor. Jego grube druty są trudne do przecięcia, natomiast wąskie oczka zapobiegają wspinaniu się na ogrodzenie. Jednocześnie panele są na tyle przezierne, że umożliwiają pełny monitoring przy użyciu kamer przemysłowych.

2,3 km ogrodzenia Securifor i 17 bram Robusta

Panele Securifor o wysokości od 120 do 200 cm zamontowano na słupach prostokątnych na długości 2,3 km. Dostęp do zespołu instytutów chroni 15 jedno- i dwuskrzydłowych bram Robusta (w różnych rozmiarach) oraz dwie zautomatyzowane przesuwne bramy Robusta Bekamatic.

źródło: Betafence